Маяк був побудований для того , щоб кораблі могли благополучно минути рифи на шляху в олександрійську бухту. Вночі їм допомагало в цьому відображення язиків полум'я , а вдень - стовп диму. Маяк простояв майже тисячу років , але в 796 р. н . е. . був сильно пошкоджений землетрусом. Згодом прийшли в Єгипет араби намагалися відновити його , і до XIV ст. висота маяка становила близько 30 м. Наприкінці XV в . султан Кайт -бей спорудив на місці маяка фортецю , яка стоїть і зараз.
Маяк був побудований на маленькому острові Фарос в Середземному морі біля берегів Олександрії. Цей жвавий порт заснував Олександр Великий під час відвідин Єгипту в 332 р. до н. е. . Спорудження назвали по імені острова. На його будівництво мало піти 20 років , а завершений він був близько 283 р. до н. е. . , за часів правління Птолемея II , царя Єгипту . Будівництво цієї гігантської споруди тривало всього 5 років. Архітектор - Сострат Книдский .
Фароський маяк складався з трьох мармурових башт, які стояли на підставі з масивних кам'яних блоків. Перша частина башти була прямокутної , в ній були кімнати , в яких жили робітники і солдати . Над цією частиною розташовувалася менша , восьмикутна вежа зі спіральним пандусом , провідним у верхню частину. Верхня частина вежі формою нагадувала циліндр , в якому горів вогонь.